Day: 5 kwietnia 2019

Informacja dla Rodziców

Wykaz świetlic środowiskowych, czynnych w okresie strajku nauczycieli dla dzieci w wieku od 6 – 14 lat od godziny 7.00.

Świetlice środowiskowe:

– „Zachęta” ul. Wieniecka 42,

– „Zacisze” ul. Zakręt 8,

– „Zapiecek” ul. 3 Maja 6,

– „Zefir” ul. Kaliska 7,

– „Zorza” ul. Żytnia 58.

Podsumowanie I Rejonowego Konkursu Literackiego ,,Pozostać sobą – Kamil Stoch”

3 kwietnia 2019 roku odbyła się uroczystość podsumowania I Rejonowego Konkursu Literackiego „ Pozostać sobą- Kamil Stoch”.  W konkursie wzięło udział 25 uczniów z 9 szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich opiekunowie –  podziękowania. Jury nagrodziło prace 3 uczniów. Pierwsze miejsce przyznano Amelii Ciesielskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 23 we Włocławku, drugie  miejsce – Marcie Borczyńskiej z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie, a trzecie – Katarzynie Wilińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku.  Jury przyznało także 2 wyróżnienia: Amelii Drzewieckiej ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Brześciu Kujawskim i Dorianowi Pietraszewskiemu  ze Szkoły Podstawowej  w Brzeziu.   Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez : Radę Rodziców przy SP 2 , Polski Związek Narciarski oraz Telewizję Kablową SatFilm.

Koordynatorami I Rejonowego Konkursu Literackiego ,,Pozostać sobą  – Kamil Stoch” były:
p. Małgorzata Gabryjelska, p. Ewa Sempławska.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Zapraszamy do galerii …

XII Międzyszkolny Konkurs Sudoku

2 kwietnia 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się spotkanie finałowe XII Międzyszkolnego Konkursu Sudoku. W konkursie wzięli udział uczniowie włocławskich szkół w dwóch kategoriach: klas młodszych IV – V oraz klas starszych VI – VIII. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie kolejno trzech plansz łamigłówki Sudoku, o zróżnicowanym stopniu trudności. W potyczkach, oprócz poprawności rozwiązania liczył się czas pracy z planszą. Konkurs przebiegał w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Cieszy nas fakt, że Natalia Grabowska z klasy 4f -opiekun p. Wanda Porębska-oraz Martyna Chełminiak z klasy 8c – opiekun p. Elżbieta Kinast, zdobyły III miejsce w obu kategoriach wiekowych. Gratulujemy sukcesu!