Day: 10 czerwca 2019

Ogólnopolska akcja czytelnicza

7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 4a i 4e  uczestniczyli w  Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pt. ,,Jak nie czytam, jak czytam”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza – filia przy ul. Żytniej – odbyło się głośne czytanie uczniów, wraz z nauczycielami, ulubionych książek. Opiekunami ,,młodych czytelników” były: p. Wanda Porębska i p. Iwona Palińska – Kacprowicz. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Aneta Lewandowska.

Zapraszamy do galerii …

,,Z ortografią za pan brat”, czyli o sukcesie w dziedzinie bezbłędnego pisania

,,Z ortografią za pan brat”

7 czerwca 2019 r. w Kujawskiej Szkole Wyższej odbyło się   IV Dyktando Włocławskie dla Dzieci pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Włocławek  dr. Marka Wojtkowskiego.

Organizatorem Konkursu była Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej  Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach V edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „ Nauka i wiedza przełamują bariery” współfinansowanym przez Gminę Miasto Włocławek.

Celem Dyktanda było krzewienie i promowanie poprawnej polszczyzny,  rozbudzanie motywacji do pogłębienia wiedzy i umiejętności ortograficznych,  a także promocja kultury regionu.

W kategorii wiekowej klas IV – VI naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z kl. 6a, które przygotowała p. Ewa Kotecka. Spośród 26 uczestników włocławskich szkół uczennice naszej szkoły osiągnęły duży sukces.

Katarzyna Matusiak zajęła II miejsce,  a Kinga Szkopińska otrzymała wyróżnienie.

Dziewczętom i ich opiekunowi  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!