Biblioteka

W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna i czytelnia funkcjonują w dwóch salach 106 i 107, oferując swoim czytelnikom bogaty wybór książek, zbiorów specjalnych oraz innych dokumentów przydatnych uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Podstawę księgozbioru biblioteki stanowi literatura dla dzieci i młodzieży oraz lektury dla klas I-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych. Wyodrębniony został księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzą encyklopedie, słowniki, leksykony, wydawnictwa albumowe, atlasy, przewodniki itp. Można z niego korzystać na miejscu – w czytelni.

Biblioteka i czytelnia otwarte są dla uczniów codziennie w godzinach 7.45 – 14.35.

W BIBLIOTECE:
• chętnie Cię widzimy,
• nie stawiamy stopni,
• do niczego nie zmuszamy.

W BIBLIOTECE MOŻESZ:
• samodzielnie wybierać i wypożyczać książki,
• czytać czasopisma,
• wyszukiwać informacje,
• myśleć,
• mieć spokój,
• uśmiechać się.

—————————————————————————-

Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka…

Uczniowie z klas drugich i trzecich brali udział w cyklu zajęć bibliotecznych pod  hasłem: „W ten świąteczny czas”.  Lekcje odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia nr 6 przy ul. Żytniej.

Dzieci wysłuchały „Baśni o dwunastu miesiącach”, która była inspiracją do pracy plastycznej na temat Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wykonały okolicznościowe torebki, w które z pewnością zostały zapakowane prezenty pod choinkę dla najbliższych osób.

—————————————————————————————————

21 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie i uroczyście pasowani na czytelników. Ceremonia pasowania miała miejsce w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku.

Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w wypożyczalni, z zasadami panującymi w bibliotece oraz z księgozbiorem. Pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli szanować książki i często odwiedzać bibliotekę.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy certyfikat potwierdzający przyjęcie w grono czytelników, zakładkę do książki oraz słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Michorzewskiej za organizację tak ważnej dla naszej biblioteki uroczystości.

——————————————————-

Uczniowie klas I-III przystąpili do programu „Czytam, bo lubię”- „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” pod patronatem sieci sklepów Biedronka.

Z pluszowymi zwierzątkami – Gangiem Słodziaków, dzieci poznają ciekawe przygody bohaterów ze świata fauny.Czytając książki, rozwijają swoją wyobraźnię oraz umiejętność ekspresyjnego wyrażania własnych przeżyć.
        Warto w tym miejscu przytoczyć słowa Alberta Einsteina : ,,Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.”
      Poprzez realizację projektu, chcemy uświadomić rodzicom, że głośne czytanie dziecku, przynajmniej 10 minut dziennie, rozbudza jego wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym światem. Mamy nadzieję, że nasz projekt przyniesie oczekiwane rezultaty.

Nauczyciele – bibliotekarze