Świetlica

DOKUMENTY REGULUJĄCE PRACĘ ŚWIETLICY SP2:

 

ŚWIETLICA SZKOLNA

czynna w godz. : 6.45 – 16.00

sala 9 i 10- parter

 

Świetlica wita was,
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci, 
Jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy.
Najweselszej w okolic

—————————————————————

Wszystkim uczniom życzymy wakacyjnych radości, udanych podróży, słońca, bezpiecznych powrotów, odpoczynku oraz dużo zabawy!


Nauczyciele świetlicy szkolnej„Bezpieczna Dwójka”

23 maja 2019 r. w ramach projektu „BEZPIECZNA DWÓJKA”- odbyły się zajęcia świetlicowe pod hasłem „BEZPIECZNIE SIĘ BAWIMY I WSPÓŁPRACUJEMY”. Celem była poprawa bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Podczas zajęć dzieci opisywały swoje reakcje i emocje związane z sytuacjami radosnymi (zabawa) i przykrymi (dokuczanie). Uczyły się właściwych zachowań w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Wyjaśniały, czym jest cyberprzemoc. Podczas zajęć były aktywne i zaangażowane.

Zajęcia poprowadziły: p. Jolanta Magdzińska i p. Renata Kujawa

Chcemy być kreatywni… na 101!

   Nasza świetlica, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej i Konkursu Kreatywni na 101”, dołączyła do grona placówek, które chcą rozwijać w uczniach kreatywność, sprawności manualne i umiejętność współpracy w grupie. Przedsięwzięcie organizowane było we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Edukacji Początkowej oraz kanałem             Disney Channel.

  W dniach 25 – 29 marca 2019 r. dzieci klas I-III, w ramach zajęć świetlicowych, realizowały zadanie kreatywne, polegające na złożeniu i ozdobieniu makiety domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz wykonaniu figurek dalmatyńczyków z plasteliny. Materiały niezbędne do realizacji tego zadania otrzymaliśmy od Organizatora.  Etapy naszej pracy i jej końcowy efekt miał zostać udokumentowany na pięciu zdjęciach.    

  Dziękujemy naszym świetlikom za zaangażowanie, pomysłowość, trud i wysiłek. Cieszymy się, że mogliśmy tak wspaniale z Wami bawić!

Koordynatorem akcji była: p. M. Pinkowska.

Opieka merytoryczna: wychowawcy świetlicy.

Zdjęcia wykonała: p. K. Szylbert.

JUŻ WIOSNA
25 marca 2019 roku grupa dzieci ze świetlicy szkolnej, pod opieką pani Barbary Wieczorek, wybrała się na spacer w poszukiwaniu pierwszych kwiatów wiosennych.  Dzieci zobaczyły kwitnące przebiśniegi, krokusy, sasanki, przylaszczki. Podziwiały ich wygląd i cieszyły się z nadejścia wiosny.

,,Życzliwy Włocławek” – oczyma dzieci ze szkolnej świetlicy

Od 11 do 15 marca 2019 r. trwała w naszej szkole Kampania ,,Życzliwy Włocławek”. Dzieci, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wzięły w niej aktywny udział.  Prowadziliśmy rozmowy o kształtowaniu pozytywnego nastawienia do świata. Promowaliśmy empatię, życzliwość i kulturę osobistą.  W ramach kampanii wykonaliśmy gazetkę pod hasłem ,,Życzliwy Włocławek” oraz Drzewko Życzliwości.  Zapamiętajmy, że życzliwości potrzebujemy wszyscy codziennie, a nie tylko od święta.

FERIE ZIMOWE
Tylko przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku
zapewni nam prawdziwie radosne i dobrze przeżyte ferie zimowe.
                         NIECH ŻYJĄ
FERIE ZIMOWE,  BEZPIECZNE  I ZDROWE !!!

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

KONKURS PLASTYCZNY                         
Klasy II c i III b brały udział   w konkursie plastycznym  propagującym zdrowy styl życia.    
 Jego celem było zaprezentowanie  spożywania 5. porcji warzyw, owoców lub soku dziennie.                     
  Zwycięzcami konkursu zostały:          
 – z klasy II c     🍎 Natalia Gabryszewska                    
 – z klasy III b    🍐 Kamila Figura      🍇 Kornelia Szczapińska     🍅 Karolina Zielińska                             
 Oto ich prace:                                            
                                    GRATULACJE!                                           
 Organizatorem konkursu była Barbara Wieczorek.                      

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?                                     
 Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?                       
 Dlaczego śpiewamy kolędy?                         
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.                       
 Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.                         
Dlatego, żeby sobie przebaczać.                                                     
 ks. Jan Twardowski
 
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU                             
                    życzą  
Uczniowie ze świetlicy   z wychowawcami 
 🎄🎁✨🎄🎁✨🎄🎁✨🎄🎁✨🎄
———————————————————

Świetlicowy konkurs plastyczny

18 grudnia 2018 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejsze karty świąteczne wykonane przez uczniów klas III-IV (uczestników świetlicy szkolnej). Wszystkie prace były ładne i pomysłowe. Trudno było wyłonić zwycięzców.   
Komisja konkursowa wyróżniła karty:
Uczniowie otrzymali dyplomy i świąteczne upominki. GRATULUJEMY!
Koordynatorem konkursu była Barbara Wieczorek.
——————————————————————————-
 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

———————————————————————————

ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

,,Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie.
                      Pozwól nam zobaczyć, co pisane nam w niebie.
                       Czary mary, czary mary, 
                       co ma stać się, niech się stanie”.
30 listopada 2018 roku w świetlicy szkolnej zorganizowano imprezę andrzejkową.
Dzieci chętnie wróżyły sobie, myśląc o tym, co czeka je w przyszłości…
Wiele uciechy sprawiła im wróżba z butami.
Był to dzień pełen magii, radości i uśmiechu na twarzy.
………………………………………………………………………………….

 5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE

 
        Na przełomie października i listopada 2018 roku w klasach II c i III b był realizowany program edukacyjny pn. ,,5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE” mający na celu zwrócenie  uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat. 
Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5. porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w produkty z tej grupy wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. 
W trakcie zajęć uczniowie poszerzali wiedzę o prawidłowym żywieniu. Stworzyli klasowe albumy:  ,,5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach dydaktycznych ( ,,Dyktando w ruchu”, ,,Zakodowane owoce”, ,,Znajdź owoc”, ,,Memory”, ,,Owoce i warzywa w moim imieniu”, ,,Kaboom” ).
Zrozumieli, że spożywanie 400 g dziennie owoców, warzyw lub soku dostarcza im dużo witamin i składników mineralnych potrzebnych dla prawidłowego rozwoju organizmu.
Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
 
Szkolnym koordynatorem tego programu była pani Barbara Wieczorek.

——————————————————

100 pozdrowień na 100 lat Polski

W obliczu  100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności grupa stu geografów ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Głównym celem akcji było upamiętnienie, jakże ważnego, wydarzenia,  promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.

Koordynatorami byli: Pani Beata Przybył, Pani Grażyna Cetnarowska,Pani Anna Dziwisz-Kowalczyk, Pani Anna Romańska.

Projekt łączył z sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy wzięli udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. To przykład oddolnej inicjatywy, zapoczątkowanej na Facebooku w grupie “Nauczyciele geografii”.

Udział w przedsięwzięciu stał się wyjątkową lekcją geografii, historii, języka polskiego oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłali pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Był  to także sposób na promocję placówki, miasta, bowiem przesłane pozdrowienia zawierały krótką notkę informującą o nadawcy.Natomiast widokówka przedstawiała miejscowość.

            W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Uczniowie piszą do siebie przede wszystkim maile, SMS- y czy też wiadomości na portalach społecznościowych. Wszyscy idziemy z duchem czasu, zapominając o tym, że pisanie tradycyjnych pozdrowień ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata, dlatego warto było przypomnieć ten sposób komunikowania się.

Otrzymane kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie zamieszczali w swoich szkołach na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy.

Koordynatorami akcji w naszej szkole były: Pani Sylwia Michałek i Pani Małgorzata Sołomonow.

—————————————–

PAMIĘTAJMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Dnia 31 października 2018 roku grupa  dzieci ze świetlicy udała się pod Pomnik Sapera w celu zapalenia zniczy i uczczenia pamięci poległych żołnierzy.                                                
 Opiekę sprawowała pani Barbara Wieczorek

—————————————–

Z okazji Święta Edukacji Narodowej dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały upominki dla nauczycieli i pracowników szkoły. Kolorowe kartki z życzeniami ucieszyły obdarowanych.